זכרון מפוצל: זכר חללי המערכות באינטרנט הישראלי - נסיון לעשות קצת סדר

הודות להפרדת הכוחות בין המערכות השונות בישראל, נדרש האזרח הישראלי, לכתת רגליו בין אתרים שונים (ומשונים).וזוהי רק רשימה חלקית. ואלה רק האתרים הרשמיים ביותר...

מאחר ומנגנון החיפוש של האתרים הגדולים של היזכור די מגביל, נזכיר שכל מי שמבקש לערוך חיפוש מורכב יותר, יכול לעשות את זה בקלות בעזרת גוגל:
דוגמא לחיפוש באתר חללי מערכות ישראל (חללים שנפלו בשירותם בצה"ל, במחתרות או בגופי הבטחון). יש להוסיף את מילות החיפוש שמעניינות אתכם, אחרי מילות-המפתח של גוגל site:www.izkor.gov.il.
זו למשל דוגמא לחיפוש כזה, של כל הדפים באתר הזה בהם מוזכר "כפר ויתקין" (התוצאה: רשימת חללי מערכות ישראל הקבורים בבית העלמין של כפר ויתקין; החללים שהם בני כפר-ויתקין או שהיה להם קשר אליו בשלב כלשהו של חייהם; החללים שנפלו ליד כפר ויתקין).

דוגמא לחיפוש באתר חללי פעולות האיבה (אזרחים שנפלו כתוצאה מפעולות איבה). יש להוסיף את מילות החיפוש שמעניינות אתכם, אחרי מילות-המפתח של גוגל site:laad.btl.gov.il .
זו למשל דוגמא לחיפוש כזה, של כל הדפים באתר הזה בהם מוזכר "משגב עם" (התוצאה: רשימת חללי פעולות האיבה  הקבורים בבית העלמין של משגב עם; החללים שהם בני משגב עם או שהיה להם קשר אליו בשלב כלשהו של חייהם; החללים שנפלו ליד משגב עם).

למקרה שזה לא היה ברור, אני לא מהמאמינים בזכרון מופשט שאין לו ביטויים אישיים.

כמה קישורים אישיים מאתר חללי מערכות ישראל שאני מבקש להזכיר ולזכור:
  • סיפור חייו ומותו של ישעיהו תהבלום, שנפל במלחמת השחרור, בן הרחוב בו גדלתי בכפר ויתקין. 
  • סיפור חייו ומותו של משה שבתאי, אחי, שנפל במהלך שירותו הצבאי. 
  • סיפור חייו ומותו של יפתח פרקר, שנפל במהלך שירותו הצבאי, החדש שבשורת הקברים בחלקה הצבאית בבית העלמין של הכפר. מי ייתן ויהיה אחרון המצטרפים לחלקה הזו. 
כמה קישורים אישיים מאתר חללי פעולות האיבה שאני מבקש להזכיר ולזכור:
  • סיפור חייו ומותו של שמואל (סמי) שני, מזכיר משגב-עם, שנפל בפעולת איבה. 
  • סיפור חייו ומותו של אייל גלוסקא, תושב משגב-עם, בן שנתיים וחצי במותו בפעולת איבה.
יהי זכרם של הנופלים ברוך. 

תגובות