יש אנשים שנולדו לעבוד ויש כאלה שנולדו לעשות חיים


מאיר ניסנסון, מנכ"ל יבם ישראל ב-16 השנים האחרונות, פרש ונתן ראיון פרישה מעניין לדה-מארקר. בין הhighlights:

 • "יש אנשים שנולדו לעבוד ויש כאלה שנולדו לעשות חיים. מי שנולד לעבוד לא טוב לו לעשות חיים, מי שנולד לעשות חיים לא טוב לו לעבוד"; 
 • "הבאלנס לא סביר. אבל אני לא יודע לתקן את עובדות החיים. יש תחרות ואין מה לעשות. אם יש שני אנשים שמתחרים על תפקיד, ייקחו את מי שעובד יותר. אם לא יגידו את זה כלפי חוץ, יעשו את זה מבלי להגיד. אתה מפספס הרבה בגידול הילדים, בלהיות שותף בבית, יש מחירים. אין ארוחות חינם. קריירה היא דבר יפה, אבל לגדל ילדים זה דבר לא פחות יפה. אז יכול להיות שמישהו בוחר יותר קריירה ופחות ילדים, או להפך. בכל מקרה משלמים מחיר. עכשיו תחליט אתה איזה מחיר אתה מעדיף לשלם. אין לי פתרון לבעיית היסוד. אף אחד לא יכול להגיד 'אל תקבעו שיחות אחרי 16:00'. לך תגיד להודים ולאמריקאים לא לקבוע שיחות".

הוא מדבר על מקצועות לוקאליים וגלובאליים, החלום האמריקאי שעבד 50 שנה ונגמר, על הבלו-ווש - תהליך ההפיכה של חברה שנרכשת לחלק מהענק הכחול, ומדבר גם על הדילמה של הדור הצעיר, וכמה חשוב להיות צמודים לזמנים (תוך שהוא מזכיר את נסיונו האישי - הוא חשב להיות עורך-דין, אך אביו שהיה עו"ד בארגנטינה, הסביר לו עד כמה המקצוע קשור למקום, ובמקרה או שלא במקרה - ניסנסון למד הנדסה).

שווה קריאה.

תגובות

 1. והאם הוצאת איזו שהיא מסקנה ממאמרו של ניסנסון?

  השבמחק
 2. שאלתך, אפי, מעידה על כך שאתה אדם שמביט על העולם דרך עדשה שמנסה להגדיר הכל באמצעות טענות ומסקנות. מהבחינה הזו אתה כנראה דומה יותר לניסנסון מאשר אליי.
  אני מציע לך שתי חלופות:
  1. לנסות ולקרוא שוב את המאמר, כשאתה מביט על העולם דרך עדשה אחרת - החיים כתהליך.
  2. לנסות ולקרוא שוב את המאמר, כשאתה שואל את עצמך מהי מסקנתו של ניסנסון.

  אני חושב שכל אחת מהחלופות תשיב לשאלה האמיתית והכנה ששאלת, טוב בהרבה מכל תשובה שאוכל לתת.

  השבמחק

הוסף רשומת תגובה